Търсене в Помощ
Начало » Новини » Регион » Обявиха резултатите от Четвъртия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика “Стоян Михайловски”- Русе`2010
Продажба на
употребявани автомобили

Увеличаване   Намаляване

Обявиха резултатите от Четвъртия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика “Стоян Михайловски”- Русе`2010

24 Октомври 2010 10:34:34

Реклама
Труда на моите родители

МЦ Медикус Русе

Медика Наречен

AVON Срещу рака на гърдата

В Четвъртия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика “Стоян Михайловски” участваха 312 млади автори от цялата страна с 396 творби и 34 колективи /екипи на вестници, телевизионни и радиопредавания и журналистически материали/.

Съгласно статута на конкурса всички творби, получени с пощенско клеймо на изпращане 30 септември 2010 г., бяха обработени /разпределени по възрастови групи и раздели и записани под номер в специален дневник/, след което бяха дадени за оценяване на седемчленно жури в състав:
Председател:
доцент д-р Руси Русев, преподавател в РУ ”Ангел Кънчев”
Секретар:
Анна Жекова, ст.специалист в ОбДЦКИ-Русе
и Членове:
Нели Пигулева - поетеса, редактор във вестник „Утро” /Русе/
Стоянка Живкова - преподавател по български език и литература
Пламен Абаджиев - издател, писател, управител на издателска къща ”Парнас” /Русе/
Силви Стефанов - журналист, директор на Общинско радио Русе и кореспондент на бТВ
Радослав Атанасов – графичен дизайн, журналист, отговорен секретар във вестник „Утро”

На 18 октомври 2010 г. в заключително заседание журито обсъди за награди творбите на младите литератори и журналисти, номинирани в Четвъртото издание на конкурса - по раздели, жанрове и възрастови групи:

Раздел “Литературно творчество”

І възрастова група /до IV клас/

ПОЕЗИЯ

1. Никол Андонова – гр.Бургас, ОУ „Антон Страшимиров”
2. Мартин Мирчев - гр.Бургас, ОУ „Антон Страшимиров”
3. Зорница Костова - гр.Бургас, ОУ „Антон Страшимиров”
4. Мелтем Юзеирова – гр.Казанлък, ОУ „Георги Кирков”
5. Кристияна Иванова - гр.Казанлък, ОУ „Георги Кирков”
6. Ангел Димитров - гр.Земен, Област Перник
7. Лили Накова - гр.Шумен, ОДК
8. Даниел Алексанян - гр.Шумен, ОДК
9. Стефани Стефанова - гр.Варна, ОДК
10. Кристияна Георгиева - гр.Русе, ОбДЦКИ

ПРОЗА

1. Жасмина Манолова – гр.Варна, ОДК
2. Боряна Томова - гр.Русе, ОбДЦКИ - клуб ”Приятели на книгата”
3. Гергана Белчева – гр.Русе, ОбДЦКИ - клуб ”Приятели на книгата”
4. Габриела Златкова – гр.Русе, ОбДЦКИ - клуб ”Приятели на книгата”
5. Александър Пеев – гр.Бургас, ОУ „Антон Страшимиров”
6. Кристина Костова - гр.Бургас, ОУ „Антон Страшимиров”
7. Гергана Иванова - гр.Русе, СОУ „Христо Ботев”

ІІ възрастова група /V-VII клас/

ПОЕЗИЯ

1. София Николова – гр.Русе, СОУ „Йордан Йовков”
2. Деляна Генова – гр.Стражица, ОДК
3. Симона Иванова – гр.Стражица, ОДК
4. Мила Александрова – гр.Русе, ОбДЦКИ – Клуб „Слово”
5. Ивета Иванова - гр.Русе, ОбДЦКИ – Клуб „Слово”
6. Яна Минкова - гр.Пловдив, ОУ „Стоян Михайловски”
7. Мария Миленова - гр.Пловдив, ОУ „Стоян Михайловски”
8. Метин Методиев – гр.Самоков, СОУ
9. Даниела Петрова – гр.Дуранкулак

ПРОЗА

1. Вартан Алексанян - гр.Шумен, ОДК
2. Анна Първанова - гр.Пловдив, СОУ „Св. Константин-Кирил Философ”
3. Маргарита Вълчева – гр.Силистра, ЦРД
4. Лиляна Яворова - гр.Шумен, СОУ „Сава Доброплодни”
5. Снежина Кънчева – гр.Велико Търново, ОУ „Патриарх Евтимий”
6. Светлозара Александрова - гр.Варна, ОУ „Цар Симеон I”
7. Александър Петев - гр.Варна, ОУ „П.Р. Славейков”
8. Невена Руменова - гр.Варна, ОДК

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

ПОЕЗИЯ

І награда
Теа Денолюбова – гр. Варна, Първа езикова гимназия

ІІ награда
Николета Атанасова - гр.Русе, ОбДЦКИ – Клуб „Слово”
Мария Василева – гр.Монтана

ІІІ награда
Йоана Маринова - гр.Русе, ОбДЦКИ – Клуб „Слово”
Моника Каранедева - гр.Русе, ПГИУ „Елиас Канети”

поощрение
Наска Мангалова – гр.Гоце Делчев
Димитър Желясков – гр.Каварна

ПРОЗА

І награда
Петя Зюмбюлева – гр.Пловдив, Първа езикова гимназия

ІІ награда
Деница Иванова – гр.Разград

ІІІ награда
Симона Симеонова – гр.Радомир

поощрение
Ралица Чернева – гр.Велико Търново, Хуманитарна гимназия
Валери Михайлов – гр.Радомир

Раздел “Журналистика”

индивидуално участие

І възрастова група /до IV клас/

1. Християн Трифонов – гр.Варна, ОУ „Г.С. Раковски”
2. Рая Велчева - гр.Разград, ЦУТНТ
3. Десислава Борисова - гр.Търговище, 2-ро СОУ
4. Габриела Маврова – гр.Бургас, ОУ „Антон Страшимиров”
5. Евгени Иванов - гр.Бургас, ОУ „Антон Страшимиров”
6. Никола Янев - гр.Бургас, ОУ „Антон Страшимиров”

ІІ възрастова група /V-VII клас/

1. Милотин Бараков - гр.Русе, СОУ „Христо Ботев”
2. Александра Георгиева – гр.Лом, 1-во ОУ
3. Екатерина Мирчева – гр.Пловдив
4. Деница Василева - гр.Разград, ЦУТНТ
5. Лъчезар Стоилов - гр.Пловдив, ОУ „Стоян Михайловски”
6. Здравка Георгиева - гр.Пловдив, ОУ „Стоян Михайловски”
7. Костадин Бекяров - гр.Пловдив, ОУ „Стоян Михайловски”
8. Ивета Иванова – гр.Русе, МГ „Баба Тонка”
9. Мариян Драганов – гр.Пловдив, 11-то ОУ
10. Анна Първанова – гр.Пловдив

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

за КОМЕНТАР

І награда
Мария Николова – гр.Казанлък, ОДК

ІІ награда
Нина Петкова – гр.Велико Търново, Хуманитарна гимназия

ІІІ награда
Велизар Ангелов – гр.Русе, клуб ”Журналистика” при ОбДЦКИ

поощрение
Светослав Мишев – гр.Летница, Хуманитарна гимназия - Велико Търново
Траяна Милчева – гр.София, СОУ”Димчо Дебелянов”

за СПОРТЕН КОМЕНТАР

І награда
Марина Иванова – гр.Русе, клуб ”Журналистика” при ОбДЦКИ

ІІ награда
Пламен Павлов – гр.Велико Търново, Хуманитарна гимназия

за ЕСЕ

І награда
Ирена Димова – гр.Средец, ГПАЕ”Гео Милев”-Бургас
Дамяна Радионова - гр.Русе, МГ „Баба Тонка”

ІІ награда
Петина Венкова – гр.Шумен, ОДК

ІІІ награда
Велизар Ангелов – гр.Русе, клуб ”Журналистика” при ОбДЦКИ

поощрение
Петя Петрова – гр.Търговище, ПГИЧЕ ”Митрополит Андрей”
Мария Петрова – гр.Монтана, ОДК

за РЕПОРТАЖ

І награда
Емине Садкъ – гр.Велико Търново, Хуманитарна гимназия

ІІ награда
Ралица Иванова – гр.Силистра, ЕГ”Пейо Яворов”

ІIІ награда
Яна Викова – гр.Пловдив, ПГХТТ

за ИНТЕРВЮ

І награда
Радослава Георгиева – гр.Завет, СОУ”Св.Св.Кирил и Методий”

ІІ награда
Стела Стефанова – гр.Монтана, ОДК

ІIІ награда
Емил Николов – гр.Разград, ЦУТНТ

за ОЧЕРК

І награда
Габриела Христова – гр.Горна Оряховица, Хуманитарна гимназия - Велико Търново

ІІ награда
Ренета Мутанова – гр.Горна Оряховица, Хуманитарна гимназия - Велико Търново
Мария Недева - гр.Велико Търново, Хуманитарна гимназия

ІIІ награда
Кремена Цанева – гр.Русе, клуб ”Журналистика” при ОбДЦКИ

поощрение
Александра Димитрова – гр.Велико Търново, Хуманитарна гимназия

за ПЪТЕПИС

І награда
Борислав Бочев – гр.Велико Търново, Хуманитарна гимназия

ІІ награда
Деница Добрева – гр.Шумен, ОДК

ІIІ награда
Димитрина Станчева – гр.Велико Търново, Хуманитарна гимназия

за ФЕЙЛЕТОН

І награда
Вероника Атанасова – гр.Русе, клуб ”Журналистика” при ОбДЦКИ

ІІ награда
Мила Михайлова – гр.Велико Търново, Хуманитарна гимназия


Награди за РАДИО И ТЕЛЕВИЗИОННА ЖУРНАЛИСТИКА

1. Гергана Иванова – гр.Добрич, за радиокоментар
2. Румен Андреев – с.Дрен, област Перник, за режисура, операторско майсторство и монтаж
3. Румен Скрински – гр.Казанлък, за тв рекламен клип


колективно участие

- вестници

І награда
„Потомци” – ученически вестник, гр.Разград

ІІ награда
„Клио” – гр.Пловдив, ПГХТТ
„Аспекти” – гр.Монтана, ОДК – Клуб „Медии”

ІІІ награда
„Съвременници” – гр.Русе, ПГО
„Изгрев” – гр.Тутракан, СОУ „ Христо Ботев”
„Живоструй” – гр.Разград, ОУ „Васил Левски”

поощрение
„Слънчо” – гр.Бургас, ОУ „Антон Страшимиров”
„Шарени писаници” – гр.Пловдив, ОУ „Екзарх Антим I”
„Мутант” – гр.София, ПГТМД

Специална награда
Електронен вестник „Лятна усмивка” – издание на лятна академия на фондация „Бистра и Галина”, гр.Русе
Вестник „Щъркелово гнездо” – гр.Панагюрище, СОУ „Нешо Бончев”

- журналистически материали на ученически екипи

1. Колективна награда на Рангел Колданов, Деница Иванова и Дейвид Павлов от ОДК „Ние, врабчетата”-гр.Монтана, за коментарите по темата за момчетата и момичетата днес

2. Колективна награда на Марина Иванова и Кремена Цанева от вестник „Екип 101” – на ОбДЦКИ-гр.Русе, за репортажа „Как празнуват 24 май българите в Букурещ”

- радио и телевизионни предавания


1. Колективна награда на клуб „Млад радиожурналист” към фондация „Бистра и Галина”-гр.Русе, за актуалност на темата – „Насилието”

2. Колективна награда на детско радио „Междучасие”-гр.Провадия, за жанрово многообразие

3. Колективна награда на Школата по журналистика-гр.Добрич, за радиопредаване за децата с увреждания

Колективна награда - ПЪРВА - на Мария Недева – автор, и Пламен Петров – оператор, от гр.Велико Търново, за тв репортаж

Колективна награда - ВТОРА - на Нина Петкова – автор, и Манол Емануилов – оператор, от гр.Велико Търново, за тв репортаж

Колективна награда - ТРЕТА - на Елена Джонгова – автор, и Борислав Бочев – оператор, от гр.Велико Търново, за тв репортаж

Поощрение на радио „Клио”-гр.Пловдив, за продуциране на авторска песен


Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за литературно творчество (поезия и проза), получава Яница Пехова, гр.Русе, ОбДЦКИ - Клуб „Слово”

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за журналистика-индивидуална, получава Петилина Петрова, гр.Варна, ОДК – ЛК”Кастилия”

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за журналистика-колективна, получават младите журналисти от Хуманитарна гимназия „Св. Св. Кирил и Методий” – гр.Велико Търново, за цялостно представяне в раздел „Журналистика” – телевизионни репортажи, вестник „Междучасие”

ПРОГРАМА НА ТЪРЖЕСТВАТА
“Стоян Михайловски” – Русе, 31 октомври 2010 година

31 октомври /неделя/

11,00 часа - Пленарна зала на Община Русе, пл. “Свобода” 6

Тържествена церемония за връчване на наградите на отличените участници в Четвъртия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски”

13,00 часа – в същата зала

Среща-разговор на ръководители и родители с членове от оценяващото конкурса жури

Ако има желаещи да нощуват преди или след награждаването в Русе, трябва да заявят това най-късно до 25 октомври т.г. на тел. 082/845 734, 0878 822 353, е-mail: obdcki@abv.bg

На наградени ученици, които нямат възможност да присъстват на церемонията, ще им бъдат изпратени грамотите и пластиките с куриер за тяхна сметка.

Източник: ОбДЦКИ - Русе


 Какво е e-mail бюлетин?


Ford Focus 2014
Cinebum Месец на книгата


2003 - 2014 ® Ruse Info е регистрирана търговски марка под номер 00066498 в Патентно Ведомство на Република България. Всички права запазени!
  Затваряне
Желаете ли да има ефекти на новините?
Да
Не
  Затваряне


Зареждане Loading...